Centrum logopedyczne Daniela Michniewicz

Nenckiego 138
52-212 Wrocław

http://www.logopeda-michniewicz.pl


Logopeda to specjalista, który nie powinien być kojarzony wyłącznie z pomocy dzieciom.

Często bowiem zdarza się tak, że nawet osoby dorosłe posiadają wady wymowy - np. nie wyleczone w dzieciństwie. Niektórym zupełnie one nie przeszkadzają, a inni chcą się ich pozbyć.

Bardzo często zdarza się także, że problemy z komunikacją oraz zaburzenia mowy są następstwem różnych chorób układu nerwowego, takich jak: udarów mózgu, urazów czaszkowo-mózgowych, chorób neurozwyrodnieniowych (choroba Parkinsona, choroba Alzheimera),a nawet chorób bakteryjnych i wirusowych. Na skutek tych chorób, u osób się z nimi zmagających, oprócz problemów ruchowych, bardzo często pojawiają się te związane z mową. U różnych ludzi mają one różne przejawy, poziom głębokości i wpływ na jakość porozumiewania się z otoczeniem. Z tymi wszystkimi, mniejszymi i większymi problemami, może pomóc logopeda, który po zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem, przydzieli mu odpowiednią terapię, która usprawni jego mowę. Teraz może nasunąć się pytanie: jakiego wybrać logopedę dla dorosłych?

Polecany logopeda to na pewno taki, który ma i stosuje wiedzę z wielu dyscyplin naukowych, takich jak: medycyna, ortodoncja, anatomia, psychologia i językoznawstwo. Jeżeli tak jest, to będzie on w stanie właściwie rozpoznać problemy z jakim zgłaszają się do niego pacjenci i udzieli in on skutecznej pomocy (te same wytyczne powinny być oczywiście stosowane podczas wyboru logopedy dziecięcego). Jeżeli mieszkamy w województwie dolnośląskim, to najlepiej będzie znaleźć gabinet logopedyczny we Wrocławiu i skontaktować się pod tym adresem Będziemy mieć wtedy szeroki wybór, a także pewność, że wybrany specjalista będzie w stanie nam pomóc.

Okiem reportera

zdrowie

apteki

leczenie

logopeda

komunikacja