Kto z nas nie marzy o pięknym, białym uśmiechu w stylu hollywoodzkich gwiazd? Taki piękny garnitur śnieżnobiałych i równych, jak od linijki, zębów dodaje urody każdej twarzy.

Niestety nie każdego z nas natura obdarowała po równo. Jedni więc mają piękne zęby bez wysiłku, inni niestety muszą się trochę natrudzić, żeby stan swojego uzębienia uznali za zadowalający. Oczywiście pomóc w tym może tylko dentysta albo ortodonta. 

Najpierw bowiem trzeba zęby wyleczyć, a dopiero potem można korygować wady zgryzu, prostować zęby lub je wybielić. Starsze osoby nierzadko muszą jeszcze poddać się uzupełnieniu brakujących zębów, czym zajmuje się protetyka zębów. Część osób decyduje się także na założenie na zęby koron porcelanowych, które ładnie korygują wszelkie różnice w odcieniach zębów (np. zęby "martwe" mają tendencję do ciemnienia z biegiem lat) i w ich kształcie (np. wampirze trójki).

Chociaż dzisiejsze pokolenie trzydziestolatków i osób starszych niestety stan swojego uzębienia uznaje za "jako taki", na co niewątpliwie wpływ miało wiele zmian polityczno- gospodarczych, zachodzących w latach 70-tych i 90-tych (już ubiegłego wieku) i brak dostępu do nowoczesnych (jak na tamten czas) metod leczenia i pielęgnacji zębów, to na szczęście ich dzieci już z zębami problem mają coraz mniejszy. Zwiększa się bowiem świadomość rodziców w kwestii postępowania z uzębieniem swoich pociech. Na rynku dostępne są już preparaty do pielęgnacji pierwszych ząbków, a ubytki w tzw. mleczakach się uzupełnia (a nie jak to miało miejsce przed laty - zostawia).
Dowiedz się więcej na stronie:
Dodatkowo postęp technik stomatologicznych uczynił leczenie jak najmniej bolesnym i uciążliwym dla pacjenta. Dzisiaj więc tłumaczenie, że nie chodzimy do dentysty bo się boimy bólu, straciło na wiarygodności. Zatem do dzieła - telefon do ręki i umów się na okresowy przegląd swojego uzębienia!

Okiem reportera

dentysta

ortodonta

protetyka zębów